Biologia jest przedmiotem, który ujawnić może wiele tajemnic. Jakich? Chociażby tych odnoszących się do ciała człowieka. Można by mówić o tym dużo. Czy warto poznać tajemnice, jakie skrywa biologia? Oczywiście, że tak. W szczególności, jeżeli kogoś ten przedmiot fascynuje. Co więcej, można pomyśleć o tym, żeby zdawać maturę z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Z takim dokumentem, z dobrym wynikiem, można udać się potem na studia, na takich kierunkach jak dietetyka, menedżer żywności, biotechnologia, fizyka techniczna, farmacja, fizjoterapia, kierunek lekarski, pielęgniarstwo i położnictwo, a także wiele innych. Zanim przyjdzie do wyboru uczelni wyższej, czas na naukę. Osoby, które przygotowywać się będą do takiej matury, bazować będą m.in. na takim podręczniku, jak Książka “Biologia na czasie 3. Zakres rozszerzony dostępna online zakres rozszerzony.

Procesy biologiczne

Autorami tej książki są: Franciszek Dubert, Marek Guzik, Anna Helmin, Jolanta Holeczek, Stanisław Krawczyk, Władysław Zamachowski. To oni właśnie przyczynili się do tego, że powstała trzecia część podręcznika, który należy do cyklu “Biologia na czasie”. Uczniowie mogą być pewni tego, że mają do czynienia z podręcznikiem, który zgodny jest z nową podstawą programową. Całość uaktualniana jest na podstawie danych, jakie napływają z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Materiał skupia się dookoła tego, jakie procesy biologiczne zachodzą na co dzień, dookoła nas.

Powtórki i wskazówki

W tej publikacji nie brakuje powtórek, które odnoszą się do materiału omawianego w klasie pierwszej i drugiej. Nie można bowiem zapomnieć, że klasa trzecia to dla wielu uczniów szkół średnich, ostatnia prosta, jeżeli chodzi o maturę. Nie dość, że muszą oni opanować nowy materiał, to muszą również znaleźć czas na to, co było omawiane w latach wcześniejszych, aby z całą pewnością podejść do tego, co czeka na nich na egzaminie dojrzałości. Książka zawiera w sobie również liczne wskazówki, które warto mieć w głowie, jeżeli już przyjdzie czas na maturę.